Železný Dědek 2011

26. ročník klasického silničního klání na okruhu v Soběhrdech byl ve znamení horka, skvělé závodnické účasti i krásných sportovních výkonů.

Ale začněme popořadě. Organizace se stejně jako v posledních 3 ujali členové Čerčanského cyklistického klubu ČESYK a musím uznat, že se jim vše povedlo. Snad jen prezentace mohla být rychlejší, ale zase tak hrozné to nebylo a tak byla alespoň před závodem šance se trochu rozkoukat, kdo že to tam všechno vlastně je. Za Nadšence letos startovali pouze 2 borci a to Filip Novák v kategorii Juniorů na 3 kola, 75km a Zdeněk Labský v hlavní kategorii na 100km.

Hned po startu téměř 150ti hlavého pelotonu se začalo závodit a tak u Kozmic bylo startovní pole již rozdělené na jednotlivé skupinky. V tomto případě bylo hodně nevýhodné startovat vzadu, protože pak již téměř nebyla šance se propracovat dopředu. V naší skupince skupince, která jela cca kolem 40. místa, se docela jelo a chvíli to i vypadalo, že dostihneme skupinu před sebou. Bohužel díky ošklivému pádu 2 jezdců z naší skupiny v kopci před Kozmicemi a zvolnění tempa k tomu nedošlo a tak naše skupina téměř nezměněna projela celým závodem až k poslednímu stoupání před cílem, kde se ukázalo, kdo si přivezl nejvíce sil. Tím šťastným jsem byl nakonce já a tak jsem vyhrál ve spurtu naší skupiny a celkově jsem se umístil na 41.místě s časem 2:51. S průběhem závodu i umístěním jsem spokojen.

Filip Novák obsadil ve své kategorii 8. místo s časem 2:16.

Škoda, že se nezúčastnilo více Nadšenců, tak snad zase za rok.