Žacléřská 70 2014

V nedeli 28.9. se 2 družstva Nadšenců z Posázaví opět postavila na start Žacléřské 70tky na horských kolech. Oba týmy se v týdnu před závodem potýkaly s problémy při sestavování družstva a nakonec družstvo 1 nastoupilo v předem plánovaném obsazení (Ruzha, Pilát, Novotný) oproti tomu družstvo 2 muselo přistoupit k jedné změně na složení bylo nakonec (Vrbata, Zídek, Labský).

Počasí nám letos přálo a tak jsme odstartovali za příjemných skoro letních teplot (15st) a hned v prvním stoupání jsme se pěkně zahřáli. Tam se také hned ukázalo jaké bude rozložení sil v družstvu, holt týmový závod je vždy specifický a i malý rozdíl ve výkonnosti je okamžitě znát, zvláště v terénu a do kopce, kde nejde využít jízdy v háku.

Kilometry přibývaly, kopce ubývali a po několika krásných výhledek na Černou horu jsme byli zpět v Žacléři a pokračovali jsme do druhého kratšího kola, kde bylo méně výhledů ale o to více bahna a rozbitých silnic. Tady jsme konečně mohli trochu spolupracovat a po závěrečném sjezdu od bunkru jsme byli opět pod Žacléřem kde na nás čekalo závěrečné stoupání. Do cíle jsme potom dojeli jako opravdové družstvo a po občerstvení (guláš, rizoto) jsme se rozloučili a vyrazili domů.

Závod to byl jako vždy povedený bez defektů a kolizí. Zvláště první kolečko je moc hezké, druhé už je trochu nastavovaná kaše. Tak za rok snad zase naviděnou.

Fotky jsou ve Fotoalbu 2014. http://cz.fotoalbum.eu/vrbata/a826946

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: